Czy wiedzieliście, że doniczki można zrobić z wielu nieprzydatnych już nam rzeczy? Oto kilka pomysłów, jak stworzyć piękne doniczki bez wydawania na nie ani grosza.

Swego czasu dużo podróżowałam. Z każdego kraju przywoziłam chociaż jedną puszkę po napoju, której w Polsce nie dostanę. Tym sposobem uzbierała mi się niezła kolekcja, w której znalazły się między innymi puszki po Coca Coli z napisami po hebrajsku, arabsku, tajsku czy chińsku. Na dłuższą metę nie wiedziałam, co z nimi zrobić. Postanowiłam więc odciąć górę każdej z puszek i zasadzić w nich rośliny. Tym sposobem uzyskałam designerskie doniczki, jedyne w swoim rodzaju, które przypominają mi o miejscach, w których byłam. W tym celu można także wykorzystać puszki po konserwach lub herbacie. Możecie je fantazyjnie ozdobić, np. poprzez przyklejenie do nich obrazków lub namalowanie farbami wzorów.

Nie gorszym pomysłem są szklane słoiki. Często kupujemy coś w słoiku i wyrzucamy go, nie zastanawiając się, do czego może się on nam przydać. Słoiki można ozdobić lub pozostawić takie, jakie są. W obu przypadkach będą wyglądały spektakularnie.

A co myślicie o doniczkach ze szklanek, kieliszków, miseczek, czy nawet starych mebli? Wiele rzeczy często wala nam się po domu i nie wiemy, co z nimi zrobić. Z kompletu kieliszków po imprezie został Ci tylko jeden? Zrób z niego doniczkę i posadź w nim np. kaktusa. Myślę, że nikt w Twoim otoczeniu nie będzie miał w domu tak oryginalnej doniczki.

843126905_c824ac0461_z